चट्याङ लागेर घाइते बनेका १२ वर्षिया नारायणलाई उपचारको क्रममा मृत्यु

 सुदुर दैनिक संवाददाता    २०७८, १० बैशाख शुक्रबार १०:०१     217 जनाले पढ़िसके


भाेजपुर । हावाहुरीसंगै परेकाे चट्याङ लागेर घाइते बालककाे उपचारको क्रममा ज्यान गएकाे छ । आमचोक गाउँपालिका-९ दुम्मानाका निमबहादुर श्रेष्ठको १२ वर्षिया छाेरा नारायण श्रेष्ठलाई चट्याङ लागेपछि घाइते भएका थिए ।

विहिबार विहान घर वाहिरा आगनमा खेली रहेका बालाकलाई चट्याङले लागेपछि उपचारकाे लागि विपी काेईराला स्वास्थ विज्ञान प्रतिष्ठान धरान लगिएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय भोजपुरले जनाएको छ । वालाककाे उपचारकाे क्रममा विपी काेईराला स्वास्थ विज्ञान प्रतिष्ठान धरानमा दिउँसो १:३० बजे मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ ।

यो पनि, पृथ्वी दिवसका अवसरमा हाइकिङ
पृथ्वी दिवसका अवसरमा ट्रेकिङ एजेन्सिज एशोसिएशन अफ नेपाल (टान) पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय सङ्घको आयोजनामा बिहीबार कुभिण्डे–उल्लेरी–भुम्दी–खाडेखोला हाइकिङ गरिएको छ । नेपाल पर्यटन बोर्ड गण्डकी प्रदेश कार्यालयको प्रवद्र्धन एवं पोखरा महानगरपालिका–२२ को सहयोगमा आयोजित हाइकिङमा ट्रेकिङ एजेन्सिज सञ्चालन गर्दै आएका व्यवसायी, सञ्चारकर्मीसहित ४५ जनाको सहभागिता रहेको टान पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय सङ्घका प्रथम उपाध्यक्ष धर्मराज पन्थीले जानकारी दिनुभयो ।

कार्यक्रम संयोजक गोपालकृष्ण सङ्ग्रौलाका अनुसार पोखरा आसपासमा रहेर पनि ओझेलमा परेका पदयात्रा क्षेत्रको अध्ययन, अनुसन्धान, प्रवद्र्धन एवं बजारीकरण गर्ने उद्देश्यका साथ नयाँ वर्ष २०७८ एवं विश्व पृथ्वी दिवसका अवसरमा एक दिवसीय हाइकिङ आयोजना गरिएको हो ।

हाइकिङका अवसरमा उल्लेरीस्थित मुखिया चौतारी र भुम्दी टुनार घरबासमा छुट्टाछुट्टै आयोजित कार्यक्रममा टान पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय सङ्घका अध्यक्ष सुशीलराज पौडेलले पोखरा नजिकै रहेर पनि सम्भावना बोकेका गन्तव्यको प्रवद्र्धनलाई सङ्घले प्राथमिकतामा राखेको बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा टान पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय सङ्घका सचिव मिलन तिवारी, भुम्दी टुनार घरवासका अध्यक्ष नानीमाया गुरुङ, उल्लेरीगाउँ सुधार समितिका अध्यक्ष गणेशबहादुर गुरुङ, थाप्ले टाइगर हिलका अध्यक्ष मानसिंह गुरुङलगायतले पदयात्रा पर्यटनका माध्यमबाट गाउँमा सञ्चालित घरबासमा पर्यटकको आगमन बढाउन सहयोग गर्न आग्रह गर्नुभयो ।